IX Polski Międzyuczelniany Konkurs Duetów

Konkurs co roku odbywa się na innej polskiej uczelni muzycznej. Organizatorem tegorocznej edycji jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Konkurs odbędzie się w dniach 15-17 marca 2024 roku wraz z koncertem laureatów.

Konkurs posiada unikatową formułę i temat, wieloletnią nieprzerwaną tradycję, propaguje muzykę polską oraz kameralistykę duetową. Skierowany jest wyłącznie do studentów uczelni muzycznych w Polsce. Każda z nich, a jest ich dziesięć, deleguje po dwa najlepsze duety w dwóch kategoriach: fortepian z instrumentem oraz fortepian ze śpiewem.

Występ na konkursie jest szansą zaistnienia dla studentów, motywacją do poznawania i przygotowywania repertuaru, a także do sprawdzenia swojego poziomu artystycznego na tle kolegów z innych uczelni muzycznych. Promowana jest muzyka polska. Konkurs stwarza możliwość wykorzystania szans uzdolnionej, ale nie dysponującej odpowiednimi środkami finansowymi, młodzieży zagrożonej marginalizacją.

Wyniki IX Polskiego Międzyuczelnianego Konkursu Duetów w kategorii duetów fortepian-instrument:
I nagroda
Jan Wachowski - Szymon Szopa (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie)
II nagroda
Aleksandra Janusz - Antoni Wrona (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie)
III nagroda
Yonhuan Zhong - Maksymilian Błaszczyński (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach)
2 równorzędne wyróżnienia:
Kacper Kukliński - Paweł Libront (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach)
Tomasz Klęczek - Aleksandra Gawęda (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy)
Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie utworu polskiego skomponowanego po 1970 roku:

Wyniki IX Polskiego Międzyuczelnianego Konkursu Duetów w kategorii duetów fortepian-śpiew:
I nagroda
Józef Domżał - Izabella Fabrycka (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie)
II nagroda
Kamila Wawrzeńczyk - Grzegorz Rubacha (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach)
III nagroda
Karolina Marciniak - Wojciech Kowalski (Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu)
2 równorzędne wyróżnienia:
Mateusz Słowikowski - Gabriela Stolińska (Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu)
Marianna Sereda - Monika Radecka (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach)
Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS zł za najlepsze wykonanie pieśni polskiej skomponowanej po 1970 roku:

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i nagrodzonym!!!

• JURY KONKURSU

Kategoria fortepian ze śpiewem
    dr hab. Robert Morawski prof. uczelni – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – przewodniczący jury

prof. dr hab. Magdalena Blum – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu