13 X 2023 r.

Kamila Sacharzewska w finale II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach historycznych

Studentka I roku studiów magisterskich, na Wydziale Instrumentalnym, w klasie fortepianu wykł. Janusza Olejniczaka oraz prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just

12.10.2023
Zakończył się przedostatni etap 2. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Decyzją Jury pod przewodnictwem Wojciecha Świtały do finałów Konkursu zakwalifikowało się 6 uczestników:

1. Eric Guo, Kanada
2. Martin Nöbauer, Austria
3. Piotr Pawlak, Polska
4. Kamila Sacharzewska, Polska
5. Angie Zhang, USA
6. Yonghuan Zhong, Chiny
Finały odbędą się w dniach 13-14 października w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 18.00.
Kamilo, trzymamy kciuki! 💪

Wszystkie występy można oglądać na żywo na kanale The Fryderyk Chopin Institute na YouTube, Facebooku i posłuchać w Dwójka - Program 2 Polskiego Radia. Przesłuchania finałowe oraz koncert laureatów w dniu 15 października będą również transmitowane na kanale TVP Kultura.

9.10.2023
Trwa 2. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach historycznych. Do drugiego etapu, który odbędzie się w dniach 10-11 października, zakwalifikowało się piętnaście osób, a wśród nich Kamila Sacharzewska, studentka I roku studiów magisterskich, na Wydziale Instrumentalnym, w klasie fortepianu wykł. Janusza Olejniczaka oraz prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just.
Serdecznie gratulujemy! 👏👏👏
Trzymamy kciuki i wszystkim życzymy powodzenia!
Jako współorganizator konkursu zapraszamy do wysłuchania transmisji na antenie radia Dwójka - Program 2 Polskiego Radia. Wszystkie występy będzie można również obejrzeć na żywo na kanale YT i FB Instytutu Chopina.