Najnowsze z kategorii

18 V 2022 r.

SŁAWOMIR DOBRZAŃSKI - Mistrzowski Kurs Pianistyczny

Serdecznie zapraszamy master class dla pianistów połączony z artystyczną prezentacją Profesora Sławomira Dobrzańskiego.

Wykład i prezentacja artystyczna
pt. „Zapomniane postacie pianistyki polskiej w USA. Antoni Kątski, Wiktor Łubański oraz ich muzyka fortepianowa”

Kierownik projektu artystycznego: dr hab. Katarzyna Makal–Żmuda, prof. UMFC

Katedra Pedagogiki Instrumentalnej
Sala Koncertowa UMFC Filia w Białymstoku,
ul. Kawaleryjska 5

19.05.2022 | godz. 18.00

SŁAWOMIR DOBRZAŃSKI  Pochodzący z Wrocławia, wszechstronny pianista polsko-amerykański Sławomir Dobrzański jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz University of Connecticut. Grę solową studiował u Reginy Smendzianki i Neal’a Larrabee. Pianista koncertował, uczył i wykładał w ponad dwudziestu krajach Europy, Azji i obu Ameryk. Od roku 2005 jest profesorem gry na fortepianie w Kansas State University.
Sławomir Dobrzański jest autorem pierwszej anglojęzycznej biografii Marii Szymanowskiej. Wydał też pierwsze w świecie nagrania kompletu dzieł fortepianowych Marii Szymanowskiej, dwie płyty z muzyką fortepianową Antoniego Kątskiego, jak również komplet dzieł fortepianowych Wiktora Łabuńskiego. Płyty opublikowała firma Acte Prealable.
Sławomir Dobrzański jest założycielem i byłym Dyrektorem Artystycznym Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Connecticut.
Pianista otrzymał w 2017 odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Serdecznie zapraszamy!