28 IX 2021 r.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

UMFC - oficjalny partner Konkursu

20.10.2021 r. - Ponad 60 tyś. osób oczekiwało do późnych godzin nocnych przed ekranami komputerów na ogłoszenie laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego. Z całych sił gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a szczególnie naszemu studentowi Kyohei Sorita z klasy prof. dr. hab. Piotra Palecznego zdobycia II nagrody i dziękujemy za wspaniały finał.

16.10.2021 r. - Z radością informujemy, że Kyohei Sorita z klasy prof. dr. hab. Piotra Palecznego znalazł się wśród 12 finalistów Konkursu. Gratulujemy i kibicujemy dalej!

12.10.2021 r. - Kolejna dobra wiadomość! W trzecim etapie Konkursu znaleźli się Mateusz Krzyżowski z klasy prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just oraz Kyohei Sorita z klasy prof. dr. hab. Piotra Palecznego. Nieustająco życzymy dalszych sukcesów.

7.10.2021 r. - Miło nam poinformować, że do II etapu Konkursu Chopinowskiego zakwalifikowali się Mateusz Krzyżowski z klasy prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just oraz Xuehong Chen i Kyohei Sorita z klasy prof. dr. hab. Piotra Palecznego.
Serdecznie gratulujemy i dalej mocno trzymamy kciuki za naszych studentów!

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina jest oficjalnym partnerem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w organizacji Konkursu. Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego to wyjątkowe wydarzenie.

Z radośćią informujemy, że wśród 87 pianistów zakwalifikowanych do konkursu znaleźli się także nasi studenci, absolwenci i stażyści:

– Mateusz Krzyżowski z klasy prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just;
– Julia Łozowska z klasy prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just;
– Zuzanna Pietrzak, absolwentka klasy fortepianu prof. dr hab. Alicji Palety-Bugaj i wykł. Janusza Olejniczaka;
– Aleksandra Świgut, asystent Katedry Kameralistyki Fortepianowej i Smyczkowej UMFC oraz
– stażyści z klasy prof. dr. hab. Piotra Palecznego – Xuehong Chen (Chiny) i Kyohei Sorita (Japonia).

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za konkursowe zmagania!
Zapraszamy do śledzenia aktualności Konkursu na stronach NIFC!

fot. Wojciech Grzędziński oraz Darek Golik / NIFC