29 IV 2024 r.

UMFC na targach muzycznych Jazzahead!

Prezentowaliśmy osiągnięcia projektu naukowego UMFC VR

Dzięki współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, nasi delegaci - dr Przemek Danowski i Michał Ostoja-Ostaszewski - byli częścią polskiej delegacji na targach w Bremie. Prezentowali osiągnięcia projektu naukowego UMFC VR i stworzone na jego potrzeby nagrania muzyczne w technologii VR. W Warszawie w nagraniu wzięli udział studenci Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej UMFC oraz Chopin University Big Band, który poprowadził Piotr Kostrzewa. Prezentacja cieszyła się na targach ogromnym uzaniem i mamy nadzieję, że przyczyni się do wytyczenia nowych trendów multimedialnej rejestracji koncertów.
Dziękujemy partnerom technologicznym UMFC VR - Canon Polska, HTC Polska, Hyperbook, Zylia za udostępnienie najnowszego sprzętu, dzięki któremu możliwe było osiągnięcie najwyższej jakości prezentacji.