25 IV 2024 r.

Sala Sukcesu - Marianna Bednarska

29.04.2024 godz. 9.00

W najbliższy poniedziałek 29.04.2024 o godz. 9.00 zapraszam na wspaniałe, inspirujące spotkanie! Marianna Bednarska, koncertująca po całym świecie znakomita perkusistka, będzie moją Gościną w Sali Sukcesu – Master Session.
Marianna Bednarska jest zdobywczynią aż 24 pierwszych nagród i nagród specjalnych na międzynarodowych konkursach perkusyjnych m.in. w Chicago (USA 2016), Bambergu (Niemcy 2016), Paryżu (Francja 2009), Fermo (Włochy 2008) czy Płowdiw (Bułgaria 2007), a także laureatką Międzynarodowego Konkursu Genewskiego 2019 - Concours de Genève, laureatką Prix Credit Suisse Jeunes Solistes 2019 oraz International Music Competition ENKOR 2018 (Grand Prix), czy w 2009 roku finalistką krajowego Konkursu Eurowizji Młody Muzyk Roku.
Występowała w wielu prestiżowych salach koncertowych Europie, USA i Azji w debiutując jako solistka na międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jest laureatką stypendiów artystycznych w Polsce, Szwajcarii i Niemczech. W 2013 roku otrzymała Nagrodę Przyjaźni Polsko-Duńskiej za swoją wyjątkową działalność artystyczną łączącą obydwa kraje, a w 2017 roku nominację do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017 w kategorii Debiut Roku. W 2014 r., na zaproszenie uznanego duńskiego kompozytora, Andersa Koppela, jako pierwsza perkusistka w historii nagrała komplet wszystkich jego koncertów marimbowych (Dacapo Records 2014) na debiutanckiej płycie Marimba Concertos, która otrzymała niezwykle pozytywne recenzje, zarówno w kraju jak i zagranicą (m.in. The New York Times, Gramophone czy Deutschlandfunk).
Prowadzi aktywną działalność artystyczną, nie tylko jako solistka, ale również jako wykonawczyni muzyki kameralnej, muzyk orkiestrowy i pedagog perkusyjny. Absolwentka Staatliche Hoschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Haute Ècole de Musique w Genewie. Od 2023 r. Marianna Bednarska jest wykładowczynią Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Podczas Master Session będziemy rozmawiać o tym:

• Co jest kluczowe w rozwoju międzynarodowej kariery?
  • Jak znaleźć artystyczny pomysł na siebie i co pomaga w tym procesie najlepiej?
  • Czego oczekują dzisiaj sale koncertowe od solistów i kameralistów?
  • Jak pozyskać dzisiaj nową publiczność i jak to robią sale koncertowe na świecie?
  • Jak budować relacje z festiwalami? Czym w tworzeniu programu festiwalu kierują się ich dyrektorki/rzy artystyczni?
  • Jak rynek reaguje dzisiaj na nieoczywiste specjalizacje instrumentalne?
  • Jak mądrze promować swoją działalność artystyczną? Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?
  • Jakie muzyczne zjawiska, trendy inspirują artystkę najbardziej? I jak wykorzystuje je w swojej pracy artystycznej?

Link do spotkania: https://zoom.us/j/91609503375?pwd=MWh5UFFQdXBkMGlERFUxdHZ3RHduZz09
Zapraszamy!