12 III 2024 r.

NOWOŚĆ CD Chopin University Press | Stanisław Moryto: Chamber Music

Prima Vista String Quartet, PHAN Ha Ngan (fortepian), Piotr Hausenplas (wiolonczela), Paweł Pańta (kontrabas)

Płyta zawiera premierowe nagrania powstałych w latach 2003–2017 kameralnych utworów Stanisława Moryty – wybitnego kompozytora, organisty, pedagoga i animatora życia muzycznego, rektora warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. W piątą rocznicę jego przedwczesnej śmierci muzycy z kwartetu Prima Vista i zaproszeni przez nich goście przywołują pamięć tej niezwykłej postaci, dzieląc się tym, co sam kompozytor uważał za najcenniejsze – muzyką. Oprócz dzieł smyczkowych – kwartetuPastorale Ciaccony, która miała być częścią drugiego, nieukończonego już kwartetu – znalazł się tu także lapidarny koncert fortepianowy napisany z myślą o młodych wykonawcach.