27 IX 2022 r.

"Muzyczne Orły" wręczone

Sukces pedagogów UMFC oraz Chopin University Press

SUKCES PEDAGOGÓW UMFC ORAZ CHOPIN UNIVERSITY PRESS NA II MIĘDZYNAOROWYM KONKURSIE "MUZYCZNE ORŁY'

W niedzielę 25 września 2022 roku w Filharmonii Łódzkiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w II Międzynarodowy Konkurs "Muzyczne Orły" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki muzyczne zrealizowane w 2021 roku. Nagradzani byli artyści i wydawcy.

STATUETKI

w kategorii I – Płyta fonograficzna
- CD Siergiej Prokofiew: Sonaty skrzypcowe, Pięć melodii op. 35bis (Jakub Jakowicz, Łukasz Chrzęszczyk)

w kategorii VIII – Publikacja nutowa
- Partytura Pieśni Pawła Łukaszewskiego

w kategorii VI - Dyrygent
- Jan Miłosz Zarzycki

ZŁOTE DYPLOMY

w kategorii I – Płyta fonograficzna
- CD Paweł Gusnar: Saxophone Varie vol. 4 (Paweł Gusnar, współwykonawcy: Klaudiusz Baran, Bartosz Jakubczak, Rafał Grząka, Chopin University Chamber Orchestra, Rafał Janiak)
- CD Zygmunt Noskowski: Dzieła wszystkie na duet fortepianowy (RAVEL PIANO DUO: Katarzyna Ewa Sokołowska, Agnieszka Kozło)
- CD New Double Accordion Concertos by Johann Sebastian Bach (Duo Accosphere: Grzegorz Palus, Alena Budziňáková, Kwintet smyczkowy orkiestry Capella Cracoviensis)

w kategorii Zespół Kameralny
- Meccore String Quartet (Wojciech Koprowski, Aleksandra Bryła, Michała Bryła, Marcin Mączyński)

SREBRNE DYPLOMY

w kategorii VII – Publikacja naukowa lub popularnonaukowa
- Polskie tłumaczenie książki Jona Laukvika Szkoła na organy. Historyczna praktyka wykonawcza w epokach baroku i klasycyzmu (komitet redakcyjny: Andrzej Chorosiński, Bartosz Jakubczak, Jarosław Wróblewski, Wojciech Bednarski, Piotr Wilczyński)

w kategorii VIII – Publikacja nutowa
- Partytura Through na klarnet basowy, skrzypce, perkusję i fortepian Andrzeja Karałowa

w kategorii - Wydarzenia muzyczne
- Agata Igras ("Fl@towisko" - cykliczne wykłady online i dyskusje)

BRĄZOWY DYPLOM

w kategorii I – Płyta fonograficzna
- CD Johann Benjamin Gross, Fryderyk Chopin: Works for Cello and Piano (Tomasz Strahl, Robert Morawski)

Brązowym dyplomem została także nagrodzona płyta Karl Hoyer: Organ Sonatas (Anna Przybysz), wydana przez Ars Sonora Studio, współfinansowana przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.
Nagrań nagrodzonych płyt dokonali: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza, Igor Szymański, Tomasz Lida i Marcin Domżał.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!