Pracownia Psychologii i Pedagogiki Muzyki

Członkowie Pracowni:

ad. dr Ma┼égorzata Chmurzy┼äska ÔÇô kierownik Pracowni
as. Jakub Hutek

Z dniem 30 wrze┼Ťnia 2016 r. Zak┼éad Psychologii Muzyki zosta┼é rozwi─ůzany.

Zak┼éad Psychologii Muzyki UMFC prowadzi dzia┼éalno┼Ť─ç naukowo-badawcz─ů, dydaktyczno-szkoleniow─ů, konsultacyjn─ů i wydawnicz─ů.

Dzia┼éalno┼Ť─ç naukowo-badawcza Zak┼éadu prowadzona jest obecnie w nast─Öpuj─ůcych dziedzinach:

Pracownicy Zak┼éadu konsultuj─ů i recenzuj─ů prace naukowe, programy badawcze i wdro┼╝eniowe z dziedziny psychologii muzyki i pedagogiki muzycznej. Udzielaj─ů informacji na temat narz─Ödzi diagnostycznych do bada┼ä oraz udost─Öpniaj─ů testy muzyczne znajduj─ůce si─Ö w archiwum Katedry.

Dzia┼éalno┼Ť─ç dydaktyczna Zak┼éadu obejmuje zaj─Öcia z psychologii og├│lnej i psychologii muzyki dla student├│w UMFC, s┼éuchaczy Studium Pedagogicznego, Studium Doktoranckiego i studi├│w podyplomowych. Zak┼éad organizuje konferencje i sympozja, prowadzi okresowo otwarte seminaria i kursy szkoleniowe dla psycholog├│w, pedagog├│w i nauczycieli pracuj─ůcych w szko┼éach muzycznych. W latach 2001-2006 Zak┼éad prowadzi┼é 3 edycje podyplomowych studi├│w z psychologii muzyki.

Zak┼éad utrzymuje kontakty z psychologami muzyki z innych kraj├│w. W latach 2000 ÔÇô 2009, Zak┼éad odwiedzili nast─Öpuj─ůcy psychologowie: John A. Sloboda, Heiner Gembris, Susan Hallam, Adina Mornell, Jane Ginsborg, Harald Jorgensen, David Hargreaves, Bengt Olsson, Anna Rita Adessi, Nigel Marshall, Blanka Bogunovi─Ź.

Zak┼éad wsp├│┼épracuje z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz z Zespo┼éem Szk├│┼é Specjalnych nr 2 w Garwolinie . W ramach podpisanych um├│w s─ů prowadzone warsztaty muzyczne oraz badania og├│lnorozwojowych funkcji zaj─Ö─ç muzycznych z osobami o specjalnych potrzebach psychicznych i edukacyjnych.

Dzia┼éalno┼Ť─ç wydawnicza obejmuje klasyczne oraz aktualne pozycje z psychologii muzyki, testy zdolno┼Ťci i osi─ůgni─Ö─ç muzycznych, materia┼éy z seminari├│w, konferencji itp. Wybrane publikacje od 2000 r. :

Historia Międzywydziałowej Katedry Psychologii Muzyki

ostatnia modyfikacja: 12/10/2016