Pracownia Kształcenia Słuchu i Harmonii

Pracownia Kształcenia Słuchu i Harmonii kontynuuje tradycje Międzyuczelnianej Katedry Kształcenia Słuchu, działającej w UMFC w latach 1995–2016. Pracownia zajmuje się działalnością dydaktyczną, konsultacyjną i naukowo-badawczą skoncentrowaną wokół następujących zagadnień:

Wyniki badań prezentowane są podczas konferencji naukowych organizowanych w UMFC i innych ośrodkach akademickich, a także publikowane jako materiały o charakterze naukowym i dydaktycznym (podręczniki, zbiory zadań, materiały metodyczne). Działalność dydaktyczno-konsultacyjna obejmuje opiekę nad przebiegiem dydaktyki w zakresie kształcenia słuchu w UMFC i szkołach muzycznych niższych stopni oraz kształcenie kadry pedagogicznej w ramach Podyplomowych Studiów Pedagogiki Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych. Członkowie Pracowni są wykładowcami krajowych i międzynarodowych kursów muzycznych, seminariów i warsztatów dla uczniów i nauczycieli szkół oraz uczelni muzycznych, a także jurorami konkursów solfeżowych, sprawują również opiekę nad pracami licencjackimi i magisterskimi z zakresu kształcenia słuchu.

W ramach działalności konsultacyjnej członkowie Pracowni:

Pracownia współpracuje z Katedrą Akustyki Muzycznej, Pracownią Psychologii i Pedagogiki Muzyki oraz Międzywydziałowym Studium Pedagogicznym, a także z pedagogami kształcenia słuchu Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku oraz akademii muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Kontakt: kks@chopin.edu.pl, tel. (0 22) 827 72 41 w. 214

Członkowie Pracowni: