Wojciech Kaleta

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, którą ukończył z wyróżnieniem w 1985 roku ze specjalnością dyrygentura chóralna. Związany z macierzystą już ponad 30 lat.

Kompozytor kilkudziesięciu piosenek dla dzieci i młodzieży (wydawnictwa: WSiP, Didasco, Triangel, Nowa Era). Kierownictwo muzyczne w spektaklach teatrów: Powszechnego, Współczesnego, Nowego, Rampa, Ateneum. Wieloletni pianista-akompaniator w recitalach Mariana Opani, Artura Barcisia, Joanny Rawik i Joanny Szczepkowskiej. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych.

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku kilkanaście lat pracował w programie telewizyjnym „Domowe Przedszkole”, jako pianista i kompozytor. Przez ponad 10 lat był członkiem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego, z którym koncertował w wielu miastach Polski i całej Europy, pełniąc funkcję akompaniatora i prezesa zarządu chóralnego. Wojciech Kaleta przez ponad 10 lat rokrocznie komponował świąteczną piosenkę o karpiu na potrzeby radiowej Trójki do charytatywnej akcji ,,Pocztówka do Świętego Mikołaja”.

Od 1998 roku stale współpracuje z big bandem Zbigniewa Górnego biorąc udział w wielkich produkcjach dla Telewizji Polskiej: ,,Gala Piosenki Biesiadnej” (część 1, 2 oraz Poprawiny), cykl programów „Co nam w duszy gra”, gala operowa i operetkowa „Kraina Uśmiechu”, ,,Biesiada bez granic” z największymi hitami muzyki światowej, oraz ,,Gala Piosenki Familijnej”.

Od 20 lat jest członkiem formacji ,,Tercet czyli Kwartet” (Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus). Zespół wielokrotnie koncertował w USA (Nowy York, Chicago, Orlando, Floryda), Kanadzie (Montreal, Toronto, Calgary ,Vancouver, Edmonton), Australii (Melbourne, Sydney, Perth, Adelajda, Brisbane), Londynie, Paryżu, Kolonii, Hamburgu, Wiedniu, Salzburgu. Obecnie jest improwizującym pianistą w cotygodniowym programie telewizyjnym „I kto to mówi”.

Wojciech Kaleta jest zatrudniony w UMFC na stanowisku starszego wykładowcy i prowadzi zajęcia z improwizacji fortepianowej.


ostatnia modyfikacja: 19/03/2014