Monika Quinn

Monika Quinn urodziła się w Montrealu (Kanada), w rodzinie muzyków. Od dzieciństwa mieszka na stałe w Polsce.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest absolwentką PLM im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Teresy Manasterskiej. W roku 2007 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn oraz prof. Kazimierza Gierżoda. W tym samym roku podjęła pracę w ZPSM nr 1 w Warszawie, gdzie pracuje jako nauczyciel fortepianu. Od roku 2009 jest asystentką w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn w macierzystej uczelni.

Monika Quinn jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W 1999 roku uzyskała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Narvie (Estonia). W 2000 roku otrzymała II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie. W 2001 roku zdobyła I nagrodę i nagrodę specjalną za wykonanie muzyki hiszpańskiej na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Carlet, w Hiszpanii. Rok 2002 przyniósł jej I nagrodę – „Premio Assoluto” na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie. W roku 2005 zdobyła „Grand Prix” Festiwalu Chopinowskiego w Koninie, jak również zakwalifikowała się do ćwierćfinału XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. W 2010 roku otrzymała III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin in Memoriam” w Warnie w Bułgarii.

Monika Quinn była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2006 roku otrzymała stypendium programu Socrates Erasmus na roczne studia w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, gdzie kształciła się w klasie prof. Anny Pfeifer. Koncertowała w wielu prestiżowych salach koncertowych w Polsce i za granicą.


ostatnia modyfikacja: 31/01/2014