prof. UMFC dr hab. Maciej Piotrowski

Działalność koncertową rozpoczął jeszcze podczas studiów (pod kierunkiem prof. M. Trombini-Kazuro i prof. B. Hesse-Bukowskiej) w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (dyplom z wyróżnieniem w 1982 roku).

Występował w wielu miastach Polski, a także w Bułgarii, na Węgrzech, w Czechach, w Słowacji, na Litwie, w Niemczech, w Austrii, we Francji, we Włoszech, w Hiszpanii, w Finlandii, w Szwecji, w Rosji, w Japonii, w Meksyku, w USA, Kanadzie i Australii.

Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, m.in. w Dusznikach Zdrój, Słupsku, Antoninie, Busku-Zdroju, Gaming (Austria), Toledo (Hiszpania). Wielokrotnie występował z Barbarą Hesse-Bukowską, prezentując kompozycje na 2 fortepiany solo i z orkiestrą; towarzyszył w koncertach amerykańskiej mezzosopranistce Kimball Wheeler; występował też z Kwartetem Varsovia i NIH Chamber Players, a także z flecistami: Juliusem Bakerem, Thomasem Prevostem i Grzegorzem Cimoszko oraz oboistą Stanisławem Malikowskim.

Od kilku lat występuje w duecie ze znakomitym wiolonczelistą Wojciechem Walaskiem (m.in. w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Bułgarii, Francji).

Dla Polskiego Radia i Telewizji, a także rozgłośni radiowych w Bułgarii i Meksyku, nagrał utwory Bacha, Mozarta, Chopina, Szymanowskiego, Rachmaninowa, Prokofiewa i Ravela.

Od 1985 roku jest wykładowcą w macierzystej uczelni (fortepian oraz kameralistyka fortepianowa), a także prowadzi kursy mistrzowskie w Japonii, Brazylii, Australii i USA.

Był jurorem konkursów pianistycznych w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Tajlandii, Francji i Kanadzie.

W roku 2012 został wybrany na prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w kadencji 2012-2016.


ostatnia modyfikacja: 14/10/2014