prof. zw. dr hab. Krzysztof Kusiel-Moroz

Ukończył studia dyrygentury symfoniczno-operowej w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w roku 1990 w klasie prof. Stanisława Wisłockiego. Studiował także dyrygenturę chóralną pod kierunkiem Ryszarda Zimaka. Od ukończenia studiów jest związany z macierzystą uczelnią jako pedagog dyrygowania i dyrygent Chóru Mieszanego UMFC.

Krzysztof Kusiel-Moroz prowadzi szeroką działalność dyrygencką. Dyrygował polskimi orkiestrami filharmonicznymi: Narodową w Warszawie, Opolską, Bydgoską, Białostocką, a także Orkiestrą „Sinfonia Varsovia”. Czterokrotnie występował na Międzynarodowym Festiwalu „Wratislavia Cantans”. Koncertował także za granicą, m.in. w Niemczech (Darmstadt, Passau, Hamburg, Brema, Oldenburg), Krajach Beneluxu (Haga, Antwerpia, Gouda, Luksemburg), a także we Francji, na Litwie, Łotwie, w Norwegii, a poza Europą w Japonii (Tokio, Osaka, Hiroshima, Nagasaki, Fukuoka i in.) i Stanach Zjednoczonych. Wiele z wyżej wymienionych koncertów było transmitowanych przez stacje radiowe i telewizyjne.

Krzysztof Kusiel-Moroz jest dyrektorem Warszawskiego Chóru Chłopięcego i Męskiego przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, z którym przygotował i dyrygował osobiście wiele dzieł oratoryjnych i chóralnych. Dokonał także z tym zespołem licznych rejestracji fonograficznych.


ostatnia modyfikacja: 14/10/2014