prof. UMFC dr hab. Henryk Mikołajczyk

Solista – kotlista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Wybitny kameralista.

Koncertował w Europie, Azji (Chiny i Japonia) i Ameryce. Występował z artystami takimi jak: Krzysztof Penderecki, Witold Lutosławski, Jerzy Semkow, Kazimierz Kord, Marc Minkowski, Charles Dutoit, Montserrat Caballé, José Cura, Barbara Hendrix, Ben Heppner, Michel Ponti, Placido Domingo, Renée Fleming, Piotr Beczała.

Dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Współpracował z orkiestrami: Filharmonii Narodowej Polskiego Radia i Telewizji, Sinfonia Varsovia, Warszawską Orkiestrą Symfoniczną. Koncertował z zespołami: Ars Nova, Camerata Vistula, Warszawska Orkiestra Kameralna. Członek Warszawskiej Grupy Perkusyjnej i zespołu kameralistów Filharmonii Narodowej „Warsaw Brass”. Założyciel zespołu Grupa Perkusyjna TW-ON.

Od roku 1984 prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Wychował wielu laureatów konkursów krajowych i międzynarodowych. W latach 1984-2012 był nauczycielem perkusji w ZPSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Obecnie prowadzi klasę perkusji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku oraz Wydziale Instrumentalnym w Warszawie. Prowadzi kursy, warsztaty i seminaria. Jest jurorem konkursów perkusyjnych.


ostatnia modyfikacja: 16/11/2016