ad. dr Ewa Guz-Seroka


Fot. Kinga Karpati

Laureatka prestiżowej nagrody FRYDERYK 2017 w kategorii Album Roku Muzyka Kameralna oraz nominacji w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej za płytę ŁUKASZEWSKI MUSICA PROFANA 1.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w klasie fortepianu prof. Barbary Muszyńskiej i kameralistyki prof. Krystyny Borucińskiej. Adiunkt Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej.

W 2016 r. uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi broniąc pracy ,,Fortepian w twórczości Pawła Łukaszewskiego”. Promotor dr hab. Aleksandra Nawe, prof. AM w Łodzi.

Koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Współpracowała z Filharmonią Narodową w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną oraz Krajowym Biurem Koncertowym. Laureatka nagród dla pianisty na licznych konkursach wokalnych i instrumentalnych w kraju i za granicą. Dokonała nagrań muzyki polskiej solowej i kameralnej dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019