ad. dr Anna Krzysztofik-Buczyńska

Ukończyła z wyróżnieniem: PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach w klasie fortepianu H. Gacki-Krzysztofik, OSM I i II st. w Bytomiu w klasie M. Zegalskiej oraz studia magisterskie i podyplomowe na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie prof. J. Kadłubiskiego.

Jako pianistka brała udział w wielu konkursach i przesłuchaniach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem: A. Orłowieckiego (Rosja), J. Rose’a (USA), A. Jasińskiego, C. Stańczyka, M. Catanii (Włochy), M. O’Rourke (Irlandia), J. Banowetza (USA), A. Wodnickiego (USA) oraz Duo Pepicelli (Włochy). Naukę gry na klawesynie rozpoczęła w AMFC w Białymstoku pod kierunkiem P. Wilczyńskiego, a następnie u E. Adamczyk. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem jednolite studia magisterskie na UMFC (wydział zamiejscowy w Białymstoku) w klasie klawesynu L. Stawarz.

Wystąpiła z recitalem klawesynowym w kościele św. Krzyża w Warszawie (2006). Jako solistka wzięła udział w Forum Muzyki Dawnej w AMFC w Warszawie (2006), a także w 12 Dniach Bachowskich w Akademii Muzycznej w Krakowie (2007).  Jest współzałożycielką Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415, z którym występuje jako solistka i kameralistka, wykonując partie basso continuo na klawesynie i pozytywie. Jako muzyk orkiestrowy pracuje w Orkiestrze Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, realizując tam partie fortepianu, czelesty i organów. Brała udział w koncercie Filharmoników w Petersburgu w Soborze Smolnym w roku 2006, a także w tournée koncertowym w Szwecji (Sztokholm-Göteborg) w roku 2009. Jako korepetytor pracowała w OIFP-ECS w Białymstoku przy realizacji oper S. Moniuszki „Straszny Dwór”, G.Ph. Telemanna „Pimpinone”, a także musicali Ch. Williamsa „Korczak”, A.L. Webera „Upiór w operze”. Dzięki grze na kilku instrumentach wykonuje muzykę od XVI-wiecznej do współczesnej.

Jest wykładowcą (pianistką i klawesynistką) na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym UMFC w Białymstoku.


ostatnia modyfikacja: 30/01/2019