dr Andrzej Artymowicz

Doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplinie artystycznej reżyseria dźwięku. Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od końca lat 80. pionier technologii komputerowej postprodukcji dźwięku w Polsce.

W latach 90. pracował w pierwszym komputerowym studiu dźwiękowym w TVP S.A. Jest autorem dźwięku do ok. 300 filmów telewizyjnych. Specjalizuje się w finalnym kreatywnym procesie kreacji warstwy dźwięku do telewizyjnych i kinowych filmów fabularnych z wykorzystaniem systemów dźwięku przestrzennego (np. Dolby Digital 5.1/EX, DTS i innych). Od 2000 roku obejmuje bardzo nowoczesne cyfrowe studio filmowe Dolby Digital/THX ,,Big Blue” w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, gdzie jest autorem dźwięku do ok. 100 finalnych zgrań kinowych filmów fabularnych, współpracując z czołówką polskich reżyserów filmowych.

Wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Aktualnie pracuje z użyciem najnowszych immersywnych technik dźwięku 3D, wykorzystywanych m.in. w interaktywnych zastosowaniach multimedialnych, takich jak: wirtualnej (VR) i wzmocnionej (AR) rzeczywistości. Autor licznych warsztatów i seminariów wygłoszonych w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na międzynarodowych konferencjach i sympozjach.

Członek Polskiej Akademii Filmowej (PAF), Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP).

Filmografia Andrzeja Artymowicza
Strona internetowa Andrzeja Artymowicza


ostatnia modyfikacja: 11/10/2017