Ae-Ran Kim

Urodzona w 1982 roku w Korei Południowej, absolwentka Keimyung-Fryderyk Chopin University of Musik w Daegu oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wokalnej prof. Krystyny Szostek-Radkowej (2006). W latach 2006-2012 odbywała staż artystyczny w warszawskiej uczelni muzycznej pod opieką prof. dr hab. Ewy Iżykowskiej-Kłosiewicz. Umiejętności wokalne doskonaliła podczas kursów prowadzonych przez takich artystów, jak: Paola Larin, James David Broc, Janet Perry, Ryszard Karczykowski.

Finalistka konkursu wokalnego we Wrocławiu (2010). Laureatka nagrody specjalnej  w międzynarodowym konkursie w Czechach (2013).

Brała udział w II Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Kostrinella” w Kostrzyniu nad Odrą (2004), X Festiwalu Muzyki Kameralnej w Miedzeszynie (2010), II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej „Atelier” w Szczecinie (2011).

Koncertowała wielokrotne w Polsce i za granicą m.in. z okazji 150. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego w Zamku Królewskim w Warszawie.  W 2013 roku występowała na scenie Rheinsberg Opera w Niemczech w przedstawieniu operowym J.A. Hasse „La Contatina”. Również w tym samym roku otrzymała specjalne zaproszenie na recital w Chamber Filharmonia w Kuwejcie.

Ae-Ran Kim jest zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze Wokalistyki UMFC.


ostatnia modyfikacja: 28/11/2013