Zakład Jazzu i World Music

W dobie nieustannego rozwoju technologii multimedialnych i ci─ůg┼éego zapotrzebowania na nowe, kreatywne produkcje artystyczne w obr─Öbie sztuki muzycznej powsta┼éa potrzeba powo┼éania do ┼╝ycia w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina nowej specjalno┼Ťci dedykowanej muzykom instrumentalistom dzia┼éaj─ůcym w obszarze szeroko poj─Ötej muzyki jazzowej i world music.

Na Wydziale Instrumentalnym uruchomiony zosta┼é od roku akademickiego 2017/2018 kierunek Jazz i Muzyka Estradowa ÔÇô specjalno┼Ť─ç Jazz i World Music. Adresatem studi├│w s─ů praktykuj─ůcy arty┼Ťci-wykonawcy, poszukuj─ůcy w swej tw├│rczo┼Ťci innowacji w uprawianych gatunkach muzyki z uwzgl─Ödnieniem wsp├│┼écze┼Ťnie zachodz─ůcych zmian. Istot─ů studi├│w powo┼éanych w UMFC jest osobisty plan stworzony przez studenta, swoista wizja uwzgl─Ödniaj─ůca artystyczne cele i rozw├│j, wykorzystuj─ůca proponowan─ů przez uczelnie gam─Ö rozwi─ůza┼ä.

Zaj─Öcia oparte g┼é├│wnie na projektach, ─çwiczeniach, mistrzowskich lekcjach z renomowanymi artystami, kontaktach z przedstawicielami ┼Ťrodowiska dadz─ů studentowi mo┼╝liwo┼Ť─ç ustalenia w┼éasnej zawodowej drogi i tw├│rczych poszukiwa┼ä opartych na analizie i refleksji nad w┼éasn─ů tw├│rczo┼Ťci─ů wykonawcz─ů i to┼╝samo┼Ťci─ů artystyczn─ů. Studenci zostan─ů wyposa┼╝eni w znakomit─ů technik─Ö oraz umiej─Ötno┼Ť─ç kreatywnej i tw├│rczej prezentacji.

Wyk┼éadowcy i studenci I roku specjalno┼Ťci Jazz i World Music (fot. Marcin Hadler)

Zakład Jazzu i World Music znajduje się w strukturze Wydziału Instrumentalnego od 15 stycznia 2019 roku.

Kierownikiem Zakładu jest ad. dr Piotr Kostrzewa.

Pedagodzy Zakładu Jazzu i World Music

ad. dr Piotr Kostrzewa ÔÇô kierownik Zak┼éadu