Sezon koncertowy 2018/2019 - Listopad 2018

SOLOWA I KAMERALNA MUZYKA SAKSOFONOWA. Koncert finałowy II Polskiego Kongresu Saksofonowego

25/11/2018 17:00

Program koncertu:

Karol Szymanowski (1887–1937)
Romans op. 23 na skrzyp­ce i for­te­pian (trans­kryp­cja: Aleksandra Mańkowska, 2017)

Aleksandra Mańkowska — sak­so­fon alto­wy
Dorota Mańkowska — for­te­pian

Dariusz Przybylski (*1984)
We will all laugh at gil­ded but­ter­flies op. 60 na sak­so­fon, per­ku­sję i for­te­pian (2010)
Dedykacja: cre­ation ensem­ble

Alicja Wołyńczyk — sak­so­fon
Magdalena Kordylasińska-Pękala — per­ku­sja
Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz — for­te­pian

Marek Pasieczny (*1980)
Winter’s Tale na sak­so­fon sopra­no­wy i gita­rę (2007)

The Six & Sax Duo:
Magdalena Jakubska-Szymiec — sak­so­fon alto­wy
Grzegorz Szymiec — gita­ra

Żaneta Rydzewska (*1991)
after all na sak­so­fon alto­wy i for­te­pian pre­pe­ro­wa­ny (2017)
Dedykacja: Pablo Sánchez-Escariche Gasch i Andrzej Karałow

Pablo Sánchez-Escariche Gasch — sak­so­fon alto­wy
Andrzej Karałow — for­te­pian pre­pa­ro­wa­ny

Janusz Brych
Duo
na sak­so­fon i for­te­pian pra­wy­ko­na­nie

Janusz Brych — sak­so­fon
Łukasz Perek — for­te­pian

***PRZERWA***

Olga Hans (*1971)
Moment muzycz­ny na flet, sak­so­fon alto­wy i trąbkę (2016) pra­wy­ko­na­nie

Joanna Woszczyk-Garbacz — flet
Jacek Delong — sak­so­fon alto­wy
Konrad Boniński — trąbka

Andrzej Rzymkowski (*1955)
Gentle Breeze na sak­so­fon alto­wy solo (2018)

Andrzej Rzymkowski — sak­so­fon

Tomasz Skweres (*1984)
Coffin Ship na sak­so­fon i akor­de­on (2018) Dedykacja: Duo Aliada

Duo Aliada:
Michał Knot — sak­so­fon
Bogdan Laketic — akor­de­on

Marilyn Shrude (*1946)
Evolution V na kwar­tet sak­so­fo­no­wy i sak­so­fon alto­wy solo (1987)

Impression Saxophone Ensemble:
Dariusz Samól — sak­so­fon alto­wy solo
Mateusz Sawicki — sak­so­fon sopra­no­wy
Julita Przybylska — sak­so­fon alto­wy
Agnieszka Jutkiewicz — sak­so­fon teno­ro­wy
Michał Maślak — sak­so­fon bary­to­no­wy

Maciej Małecki (*1940)
Europa suita na 12 saksofonów (2008)

Warsaw Saxophone Orchestra:
Pablo Sánchez-Escariche Gasch — sopra­ni­no
Alicja Wołyńczyk — sak­so­fon sopra­no­wy
Paulina Młynarska — sak­so­fon sopra­no­wy
Oskar Rzążewski — sak­so­fon alto­wy
Kateřina Juřenová — sak­so­fon alto­wy
Celia Castro Roldan — sak­so­fon alto­wy
Karol Mastalerz — sak­so­fon teno­ro­wy
Iga Drąg — sak­so­fon teno­ro­wy
Karol Denkiewicz — sak­so­fon teno­ro­wy
Jakub Wydrzyński — sak­so­fon bary­to­no­wy
Kacper Puczko — sak­so­fon bary­to­no­wy
Wojciech Chałupka — sak­so­fon baso­wy

Paweł Gusnar — dyry­gent

Opieka arty­stycz­na: prof. dr hab. Paweł Gusnar

Sala Koncertowa im. Fryderyka Chopina, godz. 17:00