Sezon koncertowy 2011/2012 - Czerwiec 2012

Czerwiec 2012
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

BENJAMIN BRITTEN Sen nocy letniej *

02/06/2012 18:00

Wykonawcy:
Wokaliści — stu­den­ci Wydziału Wokalnego UMFC
Orkiestra Teatru Wielkiego — Opery Narodowej
Marta Kluczyńska — kie­row­nic­two muzycz­ne
Beata Redo-Dobber — reży­se­ri, sce­no­gra­fia, kostiu­my, cho­re­ogra­fia
Ryszard Karczykowski, Ella Susmanek — opie­ka wokalna/przygotowanie soli­stów
Małgorzata Szymańska, Ella Susmanek, Monika Kolasińska — kore­pe­ty­to­rzy soli­stów
Maciej Igielski, Marian Tarczyński — reży­se­ria świa­teł, pro­jek­cje
Maciej Igielski, Paweł Jasiński, Korneliusz Wieczorek — reali­za­cja oświe­tle­nia
Andrzej Wróblewski, Krzysztof Biernacki — obsłu­ga sce­ny
Marzenna Domagało — inspi­cjent, reży­se­ria świa­teł, pro­jek­cje
Szkoła Charakteryzacji i Wizażu — cha­rak­te­ry­za­cja
Elżbieta Tolak — nad­zór arty­stycz­ny nad cha­rak­te­ry­za­cją

Obsada:
OBERON alt męski: Grzegorz Hardej, Marcin Liweń
TYTANIA sopran: Sylwia Mazur, Aleksandra Świderek, Joanna Wydorska
PUK rola mówio­na: Jakub Józef Orliński
TEZEUSZ bas: Kamil Kaznowski, Tomasz Raff
HIPOLITA alt: Anna Fijałkowska, Ewa Thomas
LIZANDER tenor: Andrzej Marusiak, Maciej Ufniak
DEMETRIUSZ bary­ton: Tomasz Kumięga
HERMIA mez­zo­so­pran: Elwira Janasik. Jadwiga Niebelska
HELENA sopran: Aleksandra Orłowska, Anna Szostek
SPODEK bas-bary­ton: Marcin Wortmann
DUDA tenor: Paweł Cichoński, Zbigniew Malak
PIGWA bas: Paweł Czekała, Przemysław Szkodziński
ZDECHLAK bary­ton: Jakub Milewski, Adam Urbaniak
SPÓJ bas: Michał Dembiński
RYJEK tenor: Emil Ławecki
ELF I sopran: Magdalena Krysztoforska, Olga Siemieńczuk, Maria Stasiak
ELF II sopran: Karolina Ciwis, Anna Koźlakiewicz
ELF III sopran: Magdalena Czerwińska, Martyna Piwońska, Tatsiana Trayanouskaya
ELF IV sopran: Ju-Young Kim Monika Sasinowska

Teatr Wielki — Opera Narodowa
Sala Kameralna
Pl. Teatralny 1

Bilety dostęp­ne w kasach Opery Narodowej
tel. 22 826 50 19, 22 692 02 08

* Koncert stu­den­tów UMFC poza uczel­nią

Fotoreportaż z pró­by — część I

Fotoreportaż z pró­by — część II

KONCERT ARTYSTÓW PEŁNOLETNICH

03/06/2012 14:00

Wykonawcy: Anna Lubańska, Dagmara Dudzińska, Artur Kasperek, Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz, Sebastian Aleksandrowicz, Agata Igras, Adrian Janda, Tomasz Bińkowski, Joanna Maklakiewicz, Agnieszka Kozło, Piotr Hausenplas, Alison Plitt-Cullen, Marek Dumicz, Justyna Rekść-Raubo, Marcin Gorayski, Elżbieta Mackoś-Gorayska, Magdalena Prejsnar, Zdzisław Kordyjalik, Klaudiusz Baran, Bolesław Błaszczyk, Grzegorz Gorczyca, Artur Pachlewski, Jarosław Wróblewski, Roman Szlaużys, AMJ, Piotr Rachoń, Alina Mleczko

Organizator: Katedra Kameralistyki Fortepianowej

Sala im. Henryka Melcera
Wstęp wol­ny

BENJAMIN BRITTEN Sen nocy letniej *

12/06/2012 18:00

Wykonawcy:
Wokaliści — stu­den­ci Wydziału Wokalnego UMFC
Orkiestra Teatru Wielkiego — Opery Narodowej
Marta Kluczyńska — kie­row­nic­two muzycz­ne
Beata Redo-Dobber — reży­se­ri, sce­no­gra­fia, kostiu­my, cho­re­ogra­fia
Ryszard Karczykowski, Ella Susmanek — opie­ka wokalna/przygotowanie soli­stów
Małgorzata Szymańska, Ella Susmanek, Monika Kolasińska — kore­pe­ty­to­rzy soli­stów
Maciej Igielski, Marian Tarczyński — reży­se­ria świa­teł, pro­jek­cje
Maciej Igielski, Paweł Jasiński, Korneliusz Wieczorek — reali­za­cja oświe­tle­nia
Andrzej Wróblewski, Krzysztof Biernacki — obsłu­ga sce­ny
Marzenna Domagało — inspi­cjent, reży­se­ria świa­teł, pro­jek­cje
Szkoła Charakteryzacji i Wizażu — cha­rak­te­ry­za­cja
Elżbieta Tolak — nad­zór arty­stycz­ny nad cha­rak­te­ry­za­cją

Obsada:
OBERON alt męski: Grzegorz Hardej, Marcin Liweń
TYTANIA sopran: Sylwia Mazur, Aleksandra Świderek, Joanna Wydorska
PUK rola mówio­na: Jakub Józef Orliński
TEZEUSZ bas: Kamil Kaznowski, Tomasz Raff
HIPOLITA alt: Anna Fijałkowska, Ewa Thomas
LIZANDER tenor: Andrzej Marusiak, Maciej Ufniak
DEMETRIUSZ bary­ton: Tomasz Kumięga
HERMIA mez­zo­so­pran: Elwira Janasik. Jadwiga Niebelska
HELENA sopran: Aleksandra Orłowska, Anna Szostek
SPODEK bas-bary­ton: Marcin Wortmann
DUDA tenor: Paweł Cichoński, Zbigniew Malak
PIGWA bas: Paweł Czekała, Przemysław Szkodziński
ZDECHLAK bary­ton: Jakub Milewski, Adam Urbaniak
SPÓJ bas: Michał Dembiński
RYJEK tenor: Emil Ławecki
ELF I sopran: Magdalena Krysztoforska, Olga Siemieńczuk, Maria Stasiak
ELF II sopran: Karolina Ciwis, Anna Koźlakiewicz
ELF III sopran: Magdalena Czerwińska, Martyna Piwońska, Tatsiana Trayanouskaya
ELF IV sopran: Ju-Young Kim Monika Sasinowska

Teatr Wielki — Opera Narodowa
Sala Kameralna
Pl. Teatralny 1

Bilety dostęp­ne w kasach Opery Narodowej
tel. 22 826 50 19, 22 692 02 08

* Koncert stu­den­tów UMFC poza uczel­nią

Fotoreportaż z pró­by — część I

Fotoreportaż z pró­by — część II

KONCERTY DYPLOMANTÓW UMFC W FILHARMONII NARODOWEJ *

15/06/2012 19:30

Koncert symfoniczny

Wykonawcy:

  • Orkiestra Filharmonii Narodowej
  • Krzysztof Kozakiewicz — dyry­gent (kla­sa prof. Marka Pijarowskiego)
  • Anna Orlik — skrzyp­ce (kla­sa prof. Andrzeja Gębskiego)
  • Joanna Freszel — sopran (kla­sa prof. Jadwigi Rappé)
  • Maciej Frąckiewicz, Paweł Janas — akor­de­on (kla­sa prof. Klaudiusza Barana)

Program:

  • Max Bruch — I Koncert skrzyp­co­wy g-moll op. 26, Vorspiel: Allegro mode­ra­to, Adagio, Finale: Allegro ener­gi­co
  • Charles Gounod — Scena i aria Małgorzaty („z klej­no­ta­mi”) z II aktu ope­ry Faust, Recytatyw Je voudra­is bien savo­ir/Chanson Il éta­it un roi de Thulé, Recytatyw Les grands seigneurs/Aria Ah! je ris de me voir si bel­le
  • Mikołaj Majkusiak — FisConcerto — kon­cert podwój­ny na dwa akor­de­ony i orkie­strę, Grave, con agi­ta­zio­ne, Quieto, cor­ren­te­men­te, Presto, con vigo­re
  • Antonín Dvořák — VIII Symfonia G-dur op. 88, Allegro con brio, Adagio, Allegretto gra­zioso, Allegro ma non trop­po

Filharmonia Narodowa
Sala Koncertowa
ul. Jasna 5

Bilety dostęp­ne w kasach Filharmonii Narodowej
tel. 22 552 71 27, e-mail: bilety@filharmonia.pl

* Koncert stu­den­tów UMFC poza uczel­nią

Afisz
Fotoreportaż z kon­cer­tu