Uroczysta msza święta inaugurująca rok akademicki 2017/2018

2/10/2017

1 października 2017 r. o godzinie 9:00, w pierwszym dniu nowego roku akademickiego, w Kościele św. Krzyża w Warszawie, odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Mszę koncelebrował bp prof. Michał Janocha.

Tradycyjnie w hołdzie Patronowi Uniwersytetu przy urnie z Sercem Fryderyka Chopina, złożono wieniec. Reprezentację społeczności akademickiej, poza udziałem studentów i nauczycieli akademickich stanowiły Władze Uniwersytetu: Rektor, Prorektorzy oraz Dziekani Wydziałów UMFC. Prorektor ds. nauki prof. zw. dr hab. Paweł Łukaszewski, tym razem uczestniczył w liturgii nie tylko jako reprezentant Władz Uczelni ale także jako dyrygent i kierownik Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra.

Msza była transmitowana w I Programie Polskiego Radia.

ostatnia modyfikacja: 02/10/2017