Jubileusz 45-lecia pracy artystyczno-pedagogicznej prof. zw. dr hab. Elli Susmanek

3/10/2017

8 września 2017 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego miały miejsce obchody jubileuszu pracy artystycznej i pedagogicznej prof. zw. dr hab. Elli Susmanek. 45 lat sukcesów zostało uczczone w sposób nadzwyczajny koncertem podsumowującym dorobek pracy zawodowej prof. Elli Susmanek.

Wśród wykonawców znaleźli się dziś znani i doceniani na całym świecie artyści m.in. Jakub Jakowicz, Tomasz Strahl, Adam Kruszewski, Anna Radziejewska, Marta Schwaizer, Jakub Muras, Agata Muras. Koncert poprowadził Ryszard Rembiszewski, polski aktor, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer, lektor.

W komitecie honorowym benefisu zasiedli: Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina prof. Klaudiusz Baran, prof. Jerzy Knetig, prof. Ryszard Karczykowski, Małgorzata Walewska, prof. Anna Jastrzębska-Quinn, Maestra Teresa Żylis-Gara, Adam Kruszewski, prof. Katarzyna Jankowska.

Jubileusz został przygotowany przez Martę Rosińską-Schwaizer, pomysłodawczynię i organizatora uroczystości. Patronat nad benefisem objął Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, honorowo Pani Elżbieta Penderecka, Polskie Radio, Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

Profesor Ella Susmanek podczas uroczystości została uhonorowana przez środowisko artystyczne, doceniono jej zasługi i wkład w kulturę i dziedzictwo narodowe.

Fotoreportaż z uroczystości (facebook)

fot. Aleksandra Jeżewska

ostatnia modyfikacja: 05/10/2017