Konferencja naukowa pt. Polska Sztuka Perkusyjna – Tradycja i Współczesność

4/05/2017

14-15 maja 2017 r.
Sala Senatu

Zakład Harfy, Gitary i Perkusji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie gorąco zaprasza do udziału w sesji naukowej pt. Polska Sztuka Perkusyjna – Tradycja i Współczesność. Tematem tegorocznej konferencji będzie konfrontacja dostępnej wiedzy oraz prezentacja wyników badań dotyczących problemów współczesnego nazewnictwa i nomenklatury stosowanej w literaturze perkusyjnej.

W związku z brakiem ujednoliconego kodu słownego, tworzenie tekstów naukowych traktujących o materii perkusyjnej jest znacznie utrudnione. Dyskusja na temat nomenklatury, zakończona stworzeniem słownika odnoszącego się do sztuki perkusyjnej w kontekście języka polskiego, jest niezmiernie ważnym zadaniem stojącym przed osobami zaangażowanymi w pracę naukową na terenie całego kraju. Inicjując sesję naukową poruszającą problem nomenklatury robimy duży krok w badaniach nad Polską Sztuką Perkusyjną.

Sesji towarzyszyć będzie koncert perkusyjny CHROBOT #17, który odbędzie się 14 maja 2017 r. w Narodowym Instytucie Audiowizualnym NInA, ul. Wałbrzyska 3/5. Na konferencję i koncert wstęp wolny. Zapraszamy!

Program konferencji
O koncercie
Afisz koncertu


ostatnia modyfikacja: 04/05/2017