17. Festiwal Letnie Wieczory Muzyczne DZIEKANKA 2017

19/05/2017

lipiec – sier­pień 2017 r., środy, godz. 18:00
DS „Dziekanka” ul. Krakowskie Przedmieście 56/60
Dziedziniec lub Sala Koncertowa „Dziekanki”

Serdecznie zapra­szamy na 17. edy­cję Letnich Wieczorów Muzycznych — Dziekanka 2017. Koncerty pod honorowym patronatem JM Rektora UMFC, prof. dra hab. Klaudiusza Barana,  odby­wają się na dzie­dzińcu Domu Studenckiego „Dziekanka” przy Krakowskim Przedmieściu 56/60, w lipcu i sierp­niu, w każdą środę o godz. 18:00. W razie nie­po­gody zapra­szamy do Sali Koncertowej ,,Dziekanki”. Wstęp wolny.
Dyrektorem arty­stycz­nym jest prof. Ryszard Zimak. Kon­certy popro­wa­dzi Andrzej Krusiewicz.
Kontakt do organizatorów: Biuro Koncertowe, bk@chopin.edu.pl, tel. 22 827 72 49

Afisz

Szanowni Melomani!

Drodzy Państwo!

Witam wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam na tegoroczną edycję Festiwalu „Letnie Wieczory Muzyczne” w Dziekance. To już 17. spotkanie warszawskiej publiczności z młodymi artystami, głównie pedagogami i studentami naszej Uczelni – Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Warszawska Alma Mater na przestrzeni 207 lat wykształciła wielu znakomitych Artystów. Wśród nich poczesne miejsce zajmuje najwybitniejszy pianista i kompozytor wszech czasów – Fryderyk Chopin, patron Uczelni. Jest także Ignacy Paderewski, Witold Lutosławski i wielu, wielu innych. Obecnie pragnę zaprezentować młodych, utalentowanych, a często utytułowanych już Artystów.

W tym roku przedstawiamy wykonawców reprezentujących nieomal wszystkie specjalności: instrumenty dęte drewniane, dęte blaszane, akordeon, gitarę, instrumenty smyczkowe, fortepian, klawesyn, a także śpiew solowy. Prezentowany wachlarz postaci i instrumentów to swoista lekcja muzyki, a zarazem pogłębione źródło edukacji muzycznej. To także utwory kompozytorów o światowej renomie, w tym twórców reprezentujących naszą Uczelnię. W programie Festiwalu nie zabraknie także debiutantów – młodych adeptów sztuki muzycznej, zaproszonych w nasze gościnne progi.

Pragnąłem od początku, aby ideą przewodnią Wieczorów Muzycznych było stworzenie pogodnej atmosfery, dobrze służącej letniemu wypoczynkowi. Stąd taki, a nie inny dobór repertuaru, stąd różnorodny wybór wykonawców i miejsce koncertów na Trakcie Królewskim.

Wyrażam ogromną wdzięczność JM Rektorowi Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prof. zw. dr hab. Klaudiuszowi Baranowi za przyjęcie honorowego patronatu nad Festiwalem. Słowa gorących podziękowań za wsparcie finansowe kieruję pod adresem Władz Miasta Stołecznego Warszawy, w Osobie Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, oraz Dyrekcji Stołecznej Estrady, z Panem Andrzejem Matusiakiem na czele. Dziękuję także pracownikom Biura Koncertowego UMFC, z Panią Zofią Malcolm na czele, którzy jak co roku zajmują się organizacją tej – jak sadzę – pięknej muzycznej imprezy.

Na koniec pragnę wyrazić specjalne podziękowanie Panu redaktorowi Andrzejowi Krusiewiczowi, który swoim talentem oratorskim i wiedzą muzyczną opatruje wszystkie koncerty, wprowadzając Publiczność w mistyczną atmosferę sztuki muzycznej.

Życząc Państwu pięknych, artystycznych wrażeń, zapraszam na wszystkie koncerty Festiwalu Dziekanka 2017.

Ryszard Zimak – dyrektor artystyczny
Rektor UMFC w kadencjach 1999–2002, 2002–2005, 2012–2016