Laury w konkursach studentów Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki Tańca

13/04/2017

Studenci Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki Tańca: Justyna Abramczyk (specjalność prowadzenie zespołów muzycznych, rok II, z klasy fortepianu dr hab. Marii Gabryś, prof. UMFC) i Bartosz Krajewski (specjalność dyrygentura chóralna, rok I, z klasy fortepianu dr. hab. Marcina T. Łukaszewskiego, prof. UMFC), tworzący duet fortepianowy, zdobyli w dniu 11 kwietnia 2017 r. II nagrodę (pierwszej nie przyznano) na XIV Międzynarodowym Konkursie Študentská umelecká činnosť, zorganizowanym przez Katedrę Muzyki (Wydział Pedagogiki) na Katolickim Uniwersytecie w Rużomberku (Słowacja).

Program konkursowy obejmował utwory:

Maurycy MOSZKOWSKI  – Trzy tańce hiszpańskie op. 12 na fortepian na 4 ręce
Claude DEBUSSY – Petite Suite na fortepian na 4 ręce (części: En bateau, Cortège)
Manfred SCHMIDT – [Utwór nr 41] ze zbioru Jazz Parnaß

Gratulujemy!!!