Konferencja „Ochrona wizerunku Fryderyka Chopina”

20/04/2017

24 kwietnia 2017 r.
Sala Kameralna Filharmonii Narodowej

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na konferencję „Ochrona wizerunku Fryderyka Chopina”. Wydarzenie, organizowane z okazji obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej odbędzie się w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej (wejście od ul. Moniuszki).

Ochrona wizerunku Fryderyka Chopina jest niezwykle istotna, zarówno w aspekcie promocji dziedzictwa narodowego i twórczości wielkiego polskiego kompozytora, jak również przez wzgląd na wzmożoną, szczególnie w ostatnich latach, aktywność polskich przedsiębiorców zainteresowanych wykorzystaniem tego wizerunku w swojej działalności biznesowej.

Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie prawne związane z upowszechnianiem wizerunku jednej z największych ikon polskiej i światowej kultury w kontekście obowiązującej ustawy z dnia 3 lutego 2001 r. o ochronie dziedzictwa Fryderyka Chopina.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie koncert w wykonaniu Aleksandry Świgut, Jakuba Jakowicza i Marcina Zdunika. Zabrzmi Trio g-moll na fortepian, skrzypce i wiolonczelę op. 8 Fryderyka Chopina.

Rejestracja on-line: www.uprp.pl/rejestracja
Informacja o wydarzeniu: http://www.uprp.pl/o-wydarzeniu/Menu45,764,29,index,pl/
Szczegółowy program: http://www.uprp.pl/program/Menu45,765,29,index,pl/

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji on-line.

 


ostatnia modyfikacja: 20/04/2017