Konferencja naukowa Bohdan Wodiczko – dyrygent współczesności

28/11/2016

Katedra Dyrygentury oraz Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki UMFC zapraszają na konferencję naukową pt. Bohdan Wodiczko – dyrygent współczesności, która odbędzie się w dniu 10 grudnia 2016 r. w Sali Senatu UMFC. Organizatorzy przewidują dwa bloki wykładów oraz blok dyskusyjno-wspomnieniowy. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa plakatów, afiszy i zdjęć Bohdana Wodiczki oraz pamiątek z życia kompozytora. Konferencja finansowana jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierownik konferencji: dr hab. Maja Metelska, Katedra Dyrygentury UMFC.

PROGRAM KONFERENCJI:

bohdan-wodiczko-zdjecie-do-afisza_1200

Blok wykładów nr 1, prowadzenie: dr hab. Małgorzata Komorowska, prof. UMFC

przerwa: poczęstunek, prezentacja nagrania audio W. Lutosławski – Koncert na orkiestrę, wyk. Orkiestra Symfoniczna PWSM w Warszawie, Bohdan Wodiczko – dyrygent

Blok dyskusyjno-wspomnieniowy

przerwa: poczęstunek, prezentacja nagrania audio I. Strawiński – Suita z baletu ,,Pocałunek wróżki”, wyk. Orkiestra Symfoniczna PWSM w Warszawie, Bohdan Wodiczko – dyrygent

Blok wykładów nr 2, prowadzenie: prof. Zofia Urbanyi-Krasnodębska, Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

przerwa: poczęstunek, prezentacja nagrania audio A. Roussel – Suite en fa, op. 33, wyk. Orkiestra Symfoniczna PWSM w Warszawie, Bohdan Wodiczko – dyrygent

Wydarzenia towarzyszące: 6-16 grudnia 2016, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Foyer Sali Koncertowej:

Afisz

ostatnia modyfikacja: 02/12/2016