Sukces studentów UMFC klasy saksofonu na Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym „SaxFest 2015”

11/05/2015

W Łodzi, w dniach 24-30 kwietnia 2015 r., odbył się Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy „SaxFest 2015”. Choć to dopiero trzecia edycja konkursu, zyskał rangę jednego z najbardziej prestiżowych na świecie. Zmagania rozgrywane był w dwóch grupach – młodszej i starszej. W obu triumfowali studenci UMFC klasy ad. dra hab. Pawła Gusnara.

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali w nagrodę saksofony firmy YAMAHA.

W półfinale znaleźli się: Konrad Gzik, Paweł Kozyra. Wszystkim studentom przy fortepianie towarzyszyła st. wykł. Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz.

Ponadto nagrodę specjalną łódzkiego oddziału SPAM wywalczył student Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – Daniel Kobielski z klasy saksofonu ad. dra hab. Pawła Gusnara.

Gratulujemy!

ostatnia modyfikacja: 11/05/2015