Wizyta u Prezydenta RP

27/11/2013

W dniu 21 listopada 2013 r. JM Rektor prof. zw. Ryszard Zimak i prorektorzy na zaproszenie Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Anny Komorowskiej, gościli na koncercie w Pałacu Prezydenckim. Przed koncertem JM Rektor oraz prorektorzy spotkali się z Prezydentem RP Panem Bronisławem Komorowskim i Jego Małżonką w bibliotece Pałacu Prezydenckiego.

Rektor przekazał Panu Prezydentowi w specjalnym etui z certyfikatem nr 1 wydane przez uczelnię dwie partytury dzieł Józefa Elsnera: Mszę e-moll op. 88 oraz Mszę F-dur op. 41. Do wydanych drukiem partytur załączone są płyty CD z materiałem nutowym do nieodpłatnego kopiowania i wykorzystania przez wszystkich zainteresowanych wykonaniem tych dzieł. Do partytury Mszy F-dur op. 41 załączona jest ponadto płyta z nagraniem tego utworu z koncertu, który odbył się 17 marca 2010 roku w cyklu „Środa na Okólniku” i był jednym z wydarzeń związanych z obchodami 200-lecia Uczelni. Podczas rozmowy przy kawie JM Rektor poinformował Pana Prezydenta i Jego Małżonkę o planowanej i realizowanej rozbudowie oraz modernizacji gmachów UMFC w Warszawie i w Białymstoku.

fot. Łukasz Kamiński/KP RP

ostatnia modyfikacja: 19/12/2013